Home angielski za darmo online 4. Happy Houses – j angielski za darmo

4. Happy Houses – j angielski za darmo

by drozdullo
Podziel się!

Nauka angielskiego dawniej i dziś

Można śmiało powiedzieć, że przy współczesnym rozwoju technologicznym – w dobie Internetu – chodzenie na dodatkowe lekcje angielskiego nie zawsze jest konieczne. Sam proces nauczania również wygląda zupełnie inaczej, ponieważ są wykorzystywane różne możliwości audiowizualne.

Przyswajanie języka angielskiego poprzez słuchanie

Kurs nauki języka angielskiego można praktycznie samodzielnie zaliczyć, słuchając bajek online. Jest to na pewno o wiele ciekawsze od pamięciowego wkuwania słówek. Ilekroć słuchamy piosenki, jej tekst za jakiś czas pozostaje nam w pamięci.

Podobnie będzie z przyswajaniem angielskich słówek. Kiedy rozpoczniemy kurs nauki angielskiego, przekonamy się, że tylko dzięki słuchaniu i oglądaniu bajek z każdym dniem coraz bardziej będziemy rozwijali nie tylko słownictwo bierne, ale także czynne. Jest to tak samo ważne jak wertowanie podręczników, a jednak o wiele przyjemniejsze i zachęcające do wysiłku.

Nauki biskupa Krasickiego ciągle aktualne

Już biskup Krasicki – dawno temu, bo w XVIII wieku – głosił, że najlepiej jest uczyć przez zabawę. W czasie oglądania bajek nauka odbywa się niejako samoistnie. Nawet nie mamy świadomości, że czegokolwiek się uczymy, a przecież zapamiętujemy nie tylko wyrazy.

Język angielski ćwiczenia online sprawiają, że poznajemy dokładnie akcent, sposób wymowy, uczymy się poza tym poprawności gramatycznej i stylistycznej. Jeżeli jeszcze do tej zabawy uda nam się zachęcić dzieci, możemy być pewni, że same zaczną sobie włączać bajki w języku angielskim.

You may also like

Leave a Comment

Przeczytaj poprzedni wpis:
3. Friends – lekcje języka angielskiego za darmo

Bajki dla dzieci po angielsku - zabawa i nauka Nauka języków obcych powinna być dla dziecka czymś, co się dobrze...

Zamknij