kurs angielskiego online za darmo

5.Animal Friends – angielskie słówka dla dzieci

Podziel się!

Nauka przez bajki?

Wielu rodziców zastanawia się, czy możliwe jest uczynienie swojego dziecka dwujęzycznym jeżeli rodzice nie władają żadnym językiem obcym. Jeżeli dość wcześnie zaczniemy o to starania, to nasze dziecko może nie tylko bardzo szybko nauczyć się danego języka obcego, ale traktować go niemal jak swój język ojczysty. Co najlepiej w tym pomaga i jest na wyciągnięcie ręki? Oczywiście bajki dla dzieci po angielsku!

W dobie Internetu i powszechnego dostępu do globalnej wioski nie stanowi już dzisiaj problemu odnalezienie bajek dla dzieci po angielsku – możemy przebierać w bajkach adresowanych dla niemowlaków, przedszkolaków, jak i dzieci starszych. Jeszcze kilka lat temu jedyną możliwością dostępu do takich bajek był wykup drogich pakietów tematycznych w telewizjach satelitarnych, bądź też zakup określonych bajek zza granicy na nośnikach typu VHS, czy DVD.

Tempo nauki

Dając naszemu dziecku możliwość osłuchania się z danym językiem sprawiamy, że uczy się ono go niemal w takim samym tempie jak języka ojczystego – wystarczą 3-4 lata, aby władało językiem, które go otacza. Nie ma przy tym znaczenia czy będzie to jeden, czy też dwa języki – opanuje je równocześnie w takim samym tempie. Najnowsze naukowe badania wskazują, że noworodek już tuż po urodzeniu zaczyna nie tylko rozpoznawać głos matki, ale również język, którym posługują się ludzie w jego otoczeniu.

Ciekawość świata
Małe dzieci są znacznie bardziej ciekawe świata – w początkowym okresie życia nie zadają żadnych pytań, nie próbują zrozumieć świata, ale chcą go poznać. Właśnie wtedy chłoną one najwięcej! Umożliwmy im to poprzez wspólne oglądanie z nimi bajek nie tylko w języku ojczystym, ale również po angielsku.

Internetowa nauka angielskiego to nie tylko wszelkiego rodzaju kursy, ale również to, w jaki sposób sami damy szansę naszemu dziecku na naukę. Kurs nauki języka angielskiego jest dobrym pomysłem wtedy, gdy potrzebny jest nauczyciel dla dziecka – jednak on sam nie będzie w stanie sprawić, że nasze dziecko w bardzo dobrym stopniu opanuje dany język. Do tego potrzeba naszej własnej pracy, do czego możemy przykładać się już od samego początku – puszczając naszemu dziecku odpowiednie bajki. Pamiętajmy jednak o tym, żeby były one dopasowane do wieku naszej pociechy!

  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
angielski za darmo online
4. Happy Houses – j angielski za darmo

https://youtu.be/lbkAWNsAX20 Nauka angielskiego dawniej i dziś Można śmiało powiedzieć, że przy współczesnym rozwoju technologicznym – w dobie Internetu – chodzenie...

Zamknij