Dora saves the farm – angielski dla przedszkolaków materiały

Podziel się!

Nauka angielskiego dla najmłodszych

Troska o przyszłość dzieci to odwieczna bolączka rodziców. W dzisiejszych czasach los naszych pociech i kariera w dorosłym życiu w dużej mierze zależy od ich gruntownego wykształcenia i znajomości języków obcych.

Starając się jak najlepiej sprostać rodzicielskim obowiązkom postanawiamy od najmłodszych lat zaszczepić w maluchach pasję do nauki języka angielskiego. I tu pojawiają się pierwsze wątpliwości. Czy to nie za wcześnie? Jak się do tego zabrać? Jakich błędów unikać, by nie zniechęcić dziecka? Spróbujmy odpowiedzieć na te ważne pytania.

Im wcześniej, tym lepiej
Najlepszy czas, w którym zaczniemy oswajać dziecko z językiem obcym to pierwsze 3 lata jego życia. W tym okresie nauka drugiego języka będzie odbierana przez mózg, jako coś naturalnego, jak przyswajanie języka ojczystego. Malec błyskawicznie rozwija się i rośnie – w podobnym tempie jego umysł pochłania nowe wiadomości. Nasze dziecko będzie dwujęzyczne nawet jeśli my mówimy wyłącznie po polsku.

Kolejna metoda to język obcy wprowadzany jako drugi, gdy dziecko opanowało już swobodną komunikację w języku ojczystym. Wiek nie jest istotny. Ważne, by uważnie obserwować malca. Nie należy go do niczego zmuszać. Jeśli nie wyrazi zainteresowania nauką – należy zrezygnować i ponowić próbę za jakiś czas.

W jaki sposób małe dzieci poznają języki obce?

Najlepsze efekty przynosi nauka mimowolna, stopniowe osłuchiwanie się z językiem poprzez piosenki, powtarzanie wierszyków, czytanie książeczek. Bardzo pomocne są przeróżne gry, żarty, ogólnie mówiąc – nauka poprzez zabawę.
W dobie internetu nie musimy wysyłać dziecka do szkoły językowej, nie musimy nawet płacić za lekcje. Dlaczego? Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak nauka angielskiego za darmo online. Na czym polega ta metoda?

Nasze dziecko doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że komputer, tablet czy smartfon równa się rozrywka. Jeżeli zamiast zwykłej gry włączymy malcowi bajkę po angielsku, możemy być pewni, że szybko pozna mnóstwo nowych słówek. Tego typu kurs angielski online na pewno nie znudzi naszego dziecka. W trakcie dobrej zabawy, czy podczas wciągającej akcji kreskówki, wiadomości same wchodzą do małej główki. Ważne, że ta metoda nauki jest różnorodna, ciekawa i zabawna. Jeżeli zależy nam, by dziecko poznało język angielski nauka słówek online jest optymalnym rozwiązaniem.

  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Learn Colors Dora the Explorer – nauka j angielskiego od podstaw

Ogromna wręcz liczba różnorakich badań i analiz wskazuje, że zdolności lingwistyczne powinny być udoskonalane już od najmłodszych lat. Mózg dziecka...

Zamknij